סייט גראונד [siteground] הסקירה המלאה

סייט גראונד SiteGround היא חברת אחסון אתרים ותיקה שהוקמה על ידי שני סטודנטים (אלו לפחות הנתנוים שיודעים על החברה) נכון להיום (7/2019) היא מאחסנת למעלה מ 1.5 מליון אתרים. בנוסף חברת האחסון מספקת שירות של אחסון כל סוגי האתרים לרבות אחסון אתרי וורדפרס.

לכן לא משנה איזה סוג אחסון אתם צריכים תוכלו למצוא אותו בסייט גראונד.

בדיוק כמו כל סקירת האחסונים הקודמות גם הפעם הסקירה תתבצע לפי אותם פרמטרים של בדיקה.

לפני שאני מתחיל בסקירה קבלו קופון הנחה לאחסון במקום 12$ במחיר של 3.95$ אתם יכולים ללחוץ כאן או פשוט ללחוץ על הלוגו שלהם מצד שמאל. 

אני רוצה לפני הסקירה לדבר על המחירים ועל היתרונות שיש לחברת האחסון הזאת, קודם כל המחיר הוא לא הכי זול שתמצאו, אז קחו בחשבון שיש חברות אחסון כמו למשל בלוהוסט שהם הרבה יותר זולים.

אבל, המחיר יש לו תמורה מאוד גדולה, קודם מהירות הטעינה של האתרים היא ממש הרבה יותר מהירה ביחס לשרתי אחסון אתרים אחרים, הרבה יותר מהיר כי מהניסיון שלי על אתר שמאוחסן בסייט גראונד עלה לי הרבה יותר מהר מאשר אתר שמאוחסן על שרת אחסון ישראלי. 

בנוסף רמת האבטחה והשירדות של השרתים האלו גבוה מאוד זה מתאים במיוחד למי שרוצה לבנות אתר חנות כי הוא מעביר נתונים של אשראי ופרטים אישיים של אנשים.

במקרים כאלו עדיף באמת אולי לשלם מעט יותר אבל לקבל את האבטחה הטובה ביותר שיש.

הפרמטרים לסקירה שלי על סייט גראונד

כמו תמיד אותם פרמטרים לפי סדר החישובת שלי, רק שהפעם הסדר קצת משתנה בגלל שבדקתי גם דברים, או יותר נכון להגיד שדעתי כמה דברים כמו זה שהדומיין ברכישת אחסון הוא לא בחינם.

הפעם המחיר הרבה יותר גבוה ביחס לשרתי אחסון אחרים שמציעים את אותו הדבר, יש מקרים שגם תקבלו יותר בפחות כסף.

אמנם המחיר של סייט גראונה הרבה יותר גבוה ביחס לחברות אחרות אבל יש דברים שהכסף הזה שאתם משקיעים שווה אותו.

ועל כל הדברים האלו אני מדבר בהמשך.

רק עוד דבר אחד קטן לגבי המחיר, בשנה הראשונה אתם מקבלים את האחסון ב 4$ לחודש ואחרי זה האחסון עולה ל12$ בחודש, כלומר המחיר מקפיץ את עצמו פי 3 ואם מסומן לכם חידוש אוטומטי אתם פשוט עלולים לשלם סתם בלי סיבה. (מהניסיון שלי זה כבר פשוט קרה, אמנם עושים ביטול ואז קונים חבילה לשנה והכל בסדר, אבל סתם מבאס שזה קורה).

 

 

אין ספק שהתמיכה הטכנית היא הדבר החשוב ביותר שמדובר על אחסון אתרים אבל יש עוד כמה דברים שלוקחים בחשבון, כי בגדול שכל חברות האחסון בחו”ל היום נותנות תמיכה טכנית 24/7 וגם בכמה דרכים כמו דרך צ’אט או דרך טלפון ומייל אז מחפשים כבר השוואת מחירים.

אחרי שבדקתם את כל הפרטים הטכניים רק אז אפשר לעושת השוואת מחירים.

 

כמו תמיד אני מציין דברים רק מהניסיון האישי שלי, זאת החברה היחידה שהאתרים שלי לא ירדו בה בכלל !

עבדתי עם לא מעט חברות אחסון אתרים ואין אחת שנתנה לי את מה ש SiteGround  נתנתו לי מבחינת השרידות של השרתים שלהם.

כאן הם מקבלים ללא ספק את המקום הראשון.

אם אתם מתכננים תעבורה גדולה לאתר שלכם וצופים שיהיו כניסות רבות אז אל תתפשרו על שרת פחות מזה.

שטח האחסון הוא בגדול 10GB שזה לא שטח בלי הגבלה כמו שיש בחברות אחרות אבל שוב שמדובר על אתר תדמית שבנוי על וורדפרס אין בעיה בכלל לבנות אתר כזה זה בערך משהו כמו 500-600MB ככה שאין בעיה בכלל מבחינת שטח האחסון, כאן כמובן מדובר על החבילה הבסיסית, יש עוד שני סוגי חבילות של 20GB ועוד חבילה של 30GB שכאן יש דברים נוספים שמשתנים, קודם כל המחיר של החבילה ובנוסף התעבורה החודשית.

מבחינת כמות התעבורה יש הגבלה מסוימת ובכל חבילה מקבלים תעבודה לפי סוג החבילה, בחבילה הבסיסית התעוברה היא 10000 גולשים בחודש ובחבילה הגדולה ביותר שהיא חבית GoGeek  התעבורה היא 100,000 גולשים בחודש .

בזמן שכל חברות האחסון האחרות נותנות לכם תעבורה בלי הגבלה כאן מגבילים מבחינת כמות התעבורה אבל אפשר להגיד שאם מדובר על אתר חדש לגמרי אז בכל מקרה כמות התעבורה לא תהייה יותר מידי גבוה ויכול מאוד להיות שתעבורה כזאת תספיק.

אבל אתם מתכננים לבנות איזה מגה אתר עם עשרות אלפי כניסות בחודש אולי אתם צריכים שרת אחסון שנותן לכם תעבורה יותר רצינית.

בכל מקרה אני מאמין שאפשר לפנות לתמיכה של סייט גראונד והם יוכלו להתאים לכם חבילה לתעבורה גדולה במיוחד.