בלוהוסט [Bluehost] הסקירה המלאה והמקיפה

בלוהוסט אחת מחברות האחסון הידעות ביותר בעולם, בחברת bluehost יש כמעט את כל סוגי האחסון שלא משנה איזה גודל האתר שלכם ולא משנה על איזה פלטפורמה הוא בנוי בלו הוסט נותנת לכם את הפתרון.

בנוסף בחברת בלו הוסט תוכלו להתקין רק בקליק אחד וורדפרס, ג’ומלה ועוד סוגים של ניהול תוכן האתר.

bluehost  מאפשרת לכם להתקין את הכל מאוד בקלות ובגלל הנוחות והקלות הזאת היא הפכה להיות אחת מחברות האחסון המובילות בעולם.

החברה קיימת כבר משנת 1996 שרבים מאיתנו עוד לא היו מודעים לכוח שיש לאינטרנט כמו שאנו מבינים את זה עכשיוובשנת 2003 היא הפכה להיות חברת אחסון אתרים באופן רשמי.

היום על השרתים של בלוהוסט מאוחסנים יותר 1.5 מליון דומיינים ולפי הנתונים שלה מצטרפים בכל חודש יותר מ 15000 לקוחות חדשים (עכשיו אתם מבינים כמה האינטרנט הזה גדול, ובאיזה קצב נבנים אתרים). בזכות קצב הגדילה המהיר והגדול הזה של החברה היא משתפרת בכמות השרתים בכדי לתת מענה לדרישה הגוברת הזאת.

לקופון הנחה לרכישת אחסון בחברת בלוהוסט לחצו כאן .

פרמטרים לסקירה של בלוהוסט

את סקירת האחסונים הזאת אני אעשה כמובן בין כל חברות האחסון המובילות ועל אותם פרמטרים (לפי סדר החשיבות של כל פרמטר, לפחות מה שאני רואה כחזוב ביותר וככה הלאה)

כמו שאני אני תמיד אומר ומציין שהדבר החשוב ביותר בכל שרת אחסון הוא לפני הכל התמיכה הטכנית.

בזה חברת בלוהוסט בהחלט מצטיינת היא מציעה תמיכה טכנית במגוון דרכים ליצור איתם קשר.

אפשר באמצעות שליחת מייל לתמיכה שלהם (שאז הם מגיבים בתוך כמה שעות, מהניסיון שלי אם אתם שולחים מייל נניח בשעות הערב והם נמצאים בחו”ל בגלל הבדלי השעות הם יכולים להפתיע אתכם פתאום בשיחה באמצע הלילה, לכן ציינו את השעות שבהם הם יכולים להתקשר ותסבירו על הבדלי השעות).

יש תמיכה בטלפון 24/7 והם עונים בתמיכה בתוך פחות מדקה הזמן הממצוע מהשיחות הבודדות שעשיתי אליהם הוא עד דקה ועומד על משהו כמו 40-45 שניות.

תמיכה באמצעות צ’אט שמופעל באתר שלהם, אחת הדרכים הכי טובות לפנות אליהם, הם עונים בתוך מספר שניות ונותנים אחלה שירות על כל נושא. (אחת הדרכים העדיפות ביותר וגם זאת שאני אישית משתמש בה בכל מקרה שיש לי שאלה)

תמיכה עם טופס פתיחת פניה בתוך הניהול עם ‘כרטיס קריאות’, אפשר לפתוח פניה על נושא שרוצים והם חוזרים אליכם באיזה דרך שאתם רוצים, או במייל או בטלפון.

בנוסף יש להם עמוד שאלות ותשובות והדרכות טכניות מלאות גם בסרטונים וגם עם תמונות.

החברה מתחייבת כי כל 24 שעות מתבצע גיבוי מלא לכל השרתים שלה (וזה באמת נכון, ברגע שלא עלינו תצטרכו להעלות גיבוי תראו שנשמר לכם גיבוי באמת מיום קודם).

בנוסף יש לכם התחייבות לשרידות וזמינות מלאה של 99.9% ואם במקרה האתר שלכם לא הייה זמין ב 99.9% מהזמן אתם מקבלים החזר מלא של כל התשלומים שלכם.

נושא השרידות הוא אחד שהכי פחות צריכים להטריד אתכם מעולם לא הייה לי מצב שהשרת שלהם לנפל או אחד האתרים שלי שהיי מאוחסן לא הייה זמין.

כל חברות האחסון באינטרנט עובדות בפורמטים מיוחדים וחזקים במיוחד שמקנים לשרת זמינות של 100% לכן נדיר מאוד שהשרת שלהם לא יהיה זמין. 

חברת בלוהוסט מצליחה לעשות את זה בזכות חלוקה מאוזנת של המשאבים בין האתרים ומקרים רבים מקצים לכל אתר גם יותר ממה שהם מתחייבים לו בפועל וזאת בכדי לשמור על הזמינות.

 

 

יש מגוון חבילות ובכל חבילה שטח אחסון שונה, בחבילה הבסיסית היא החבילה היחידה שבה אתם מוגבלים מבחינת שטח האחסון והוא עומד על 50GB על דיסק SSD כל יתר החבילות החל מחבילה הנקראת Plus שטח האחסון הוא ללא הגבלה.

אם אתם רוצים לבנות אתר תדמית בוורדפרס בדרך כלל הנפח של כל אתר כזה הוא בן 400-600MB והחבילה הבסיסית יכולה להספיק בהחלט.

בכל החבילות התעבורה היא ללא הגבלה (שזה עוד דבר שהופך אותם להיות אחת החברות המומלצות שלי)

בחבילת Basic ניתן לאחסן אתר אחד בלבד, ביתר החבילות ניתן לאחסן אתרים ללא הגבלה, כמובן שכאן צריכים לראות מה הצורך שלכם.

אם אתם בוני אתרים אז אין ספק שחבילה ללא הגבלה היא החבילה שלכם, אבל אם אתם בונים לעצמכם אתר תדמית אחד אז בהחלט יכול להיות מאוד חבל על עוד 2$ בחודש אבל אם אתם יכוליםלהרשות לעצמכם לשלם עוד 2$ בהחלט כדאי להשקיע בחבילה ללא הגבלה.

למה להשקיע בחבילה ללא הגבלה ? 

אם תרצו פתאום לבנות לעסק שלכם עוד אתר תדמית חדש תוכלו לאחסן את 2 האתרים במקביל, את האתר הישן שישמור על המיקומים ועל הקידום שלו והאתר החדש יוכל לעבוד במקביל, או אם אתה עצמאי בתחום מסוים ואישתך עצמאית בתחום אחר אין בעיה בכלל שתבנו 2 אתרים כל אחד לעצמו ושתיהם יהיו מאוחסנים.

בהשוואה פשוטה אחסון לחודש של אתר אחד עולה 3$ ו שני אתרים יעלו 6$ ובחבילה ללא הגבלה אתם מקבלים את אותו הדבר בדיוק בחיסכון של 1$ (כלומר במחיר של 5$ בלבד)

האמת שדומיין זה משהו שלא כל כך נמדד בפרמטרים של איכות האחסון אבל אנחנו מקבלים אותו בחנם אז למה לא ? 

החברה מציעה לכם על כל רכישת אחסון דומיין לשנה במתנה, את הדומיינים שאם הם נותנים זה בסיומת של COM או סיומת NET.

דומיניים מסוג co.il ישראלים אפשר לרכוש וכמובן לעשות את ה DNS ובלוהוסט בהחלט תומכים בזה (כמו של שרת אחסון אחר בעולם).

אחסון וורדפרס (כי אפשר בלי זה בעולם הדיגיטלי שלנו היום של בניית אתרים).

בנוסף התקנת וורדפרס נעשית בקליק אחד בלבד !

יתרון ענק שזאת החברה הראשונה שהציעה את השירות הזה, קליק אחד ויש לכם אתר באוויר, מה שנשאר זה לבחור תבנית עיצוב לנחליף את התכנים והתמונות ובתוך שבוע מהיום (או מהיום שתחליטו שאתם רוציםלבנות אתר) כבר יש לכם אתר מיוחד באוויר.

חשבונות EMAIL ללא הגבלה של חשבונות, את החשבונות ניתן בקלות להפנות גם למייל שלכם אם אתם רגילים לעבוד עם המערכת של GMAIL .

אתם מקבלים כתובת מייל עם סיומת הדומיין שלכם.

רוצים לבנות חנות אינטרנטית תקבלו את האפשרות לאינטגרציה מלאה עם סליקת אשראי באמצעות פייפל ואת האפשרות לתוסף צ’אט בחינם.

אם אנחנו מדברים על וורדפרס יש עוד מלא תוספים חינמיים שעושים את זה אבל בבלוהוסט תקבלו את זה גם בחינם ברמה טכנית שיותר מתאימה לשרתים שלהם מבחינת מהירות ותגובה.

עד 30 ימים אתם יכולים לקבל החזר כספי מלא מבלי לשאול שאלות, לא מתאים לכם אתם מקבלים את כל הכסף חזרה פרט לעלות הדומיין, כן גם אם מציעים לכם את הדומיין מתנה, כי דומיין עובר אישור של רישום ולכן אם קניתם דומיין גם במקום אחר לא ניתן לקבל עליו החזר כספי.

לגבי עלות האחסון כל הכסף מוחזר לכם.

החלטתם לבטל אחרי 30 ימים תקבלו החזר כספי יחסי בניכוי כמות הזמן שהאתר הייה מאוחסן.

אתם מקבלים שימוש בלוח הבקרה הטוב והמתקדם ביותר בעולם של Cpanel

תוכנית החבילות של בלוהוסט [BlueHost Pricing]

הסקירה שלי על בלוהוסט והשוואה אל מול אחסונים אחרים

הסקירה שלי מתחילה קודם כל על רמת התמיכה שיש בהשוואה לחברות אחסון אחרות וניתן לראות כי בבלוהוסט התמיכה היא הזמינה ביותר ביחס ל 3 חברות אחסון ישראליות אחרות שנבדקו.

שלא לדבר על חברות האחסון שבכלל אין להם שם מוקד תמיכה וגם לא צ’אט זמין שאפשר לדבר עם נציג.

מאותן חברות ללא תמיכה נסו להתרקח ממש כמו מאש.

אחרי התמיכה בדקתי גם מה לגבי דומיין שאתם מקבלים וכמובן נפח אחסון ונפח תעבורה חודשית בכל סוג של חבילה.

ואחרי הסבר מלא אפשר לומר בוודאות כי חברת בלוהוסט הצליחה לעקוף את שרתי האחסון הישראלים, גם אם זה אומר שאתם צריכים לקנות דומיין ישראלי (כלומר co.il ולא .com ) בהחלט יהיה שווה לרכוש את האחסון לאתר שלכם דרכם.

 

איך אחסון אתרים עובד ? האמת שעניתי על השאלה הזאת כבר יותר מפעם אחת, אבל כאן יש גם הסבר של חברת בלוהוסט בנוסף לעוד המון הדרכות שהם מעבירים.

מידי כמה זמן הם מעבירים גם וויברים מעולים בכל מיני נושאים, החל מאבטחה לאתר ועד קידום אורגני במנועי החיפוש.

אז אם אתם רוצים לבנות אתר אינטרנט אתם פשוט חייבים אחסון והנה הסבר קצר מה זה ואיך זה עובד.

 

אחד מהשרותים שחברת בלו הוסט מעניקה לכם הוא השרות של הוספת תיבת מייל דרך האחסון שלהם.

בסרטו הזה אתם מקבלים הסבר מלא איך להפעיל את שירות המייל של החברה.

כמובן שאת המייל הזה אתם יכולים לקשר לכל תיבת מייל אחרת שהכל יהיה מרוכז, אם יש לכם מספר כתובת מייל ואתם רוצים שהכל יגיע למקום אחד כמובן שאין בעיה לנתב את המיילים.

כמו שכבר ראיתם איך להקים כתובת מייל דרך שרת האחסון של בלו הוסט, כאן יש לכם הסבר מלא איך להעביר את כל המיילים מהשרת אל כתובת מייל מועדפת שאותה אתם בוחרים. 

אם אתם מנהלים דרכם מספר תיבות מייל, אפשר לבחור אלו תיבות מייל יעברו לאן שרוצים.

או שכל תיבות המייל יופנו לכתובת אחת או לפי החלטה שלכם מה לפנות ולאן.

איך להתקין וורדפרס על שרת בלוהוסט

במדריך הזה אתם יכולים לראות איך בקלות בתוך פחות מ 2 דקות להתקין וורדפרס על שרת בלו הוסט.
נכון להיום זה אפילו השתכלל עוד יותר ואפשר להתקין וורדפרס בקליק אחד בלבד.

יש לי סרטון שכאן אתם יכולים לראות איך בקליק אחד אני מתקין וורדפרס על האחסון בקליק וכל זה כולל הקמת אתר מלאה בפחות מ – 10 דקות. 

שזה כולל את התשלום בחירת דומיין והתקנת וורדפרס.

איך להתקין תבנית וורדפרס

האמת שהתקנת תבנית הוורדפרס לא נעשית דרך שרת האחסון (למרות שקיימת אופציה) אפשר לעשות זאת בקלות באמצעות ניהול התוכן של האתר עצמו.

דרך עיצוב > תבניות > ואז לבחור ב + בשביל למצוא תבנית חדשה.

את התבניות אפשר למיין לפי סוג האתר שלכם ועוד קטגוריות רבות, אחד הדברים החשובים בבחירת תבנית הוא RTL כלומר מימין לשמאל (אם אתם רוצים את האתר שלכם בעברית כמובן ושהכל יראה מסודר)

תעודת SSL 

כל מה שאתם צריכים לדעת על אבטחת SSL לדומיין שלכם, SSL בעצם זה תקשורת מאובטחת בין הגולש לבין השרת.

שגולש נכנס לאתר שלכם הוא יכול להיות בטוח שהכל מאובטח ואין עוד משיהו שמחובר יחד איתו.
קודם כל אתם משרים את חווית הגלישה והופכים אותה למאובטח ואין ספק כי זה גם עוזר לקידום מבחינת מנועי החיפוש.
מנועי החיפוש תמיד יעדיפו להציג אתרים מאובטחים לגולשים שלהם על פני אתרים ללא אבטחה.

שירות CloudFlare דרך BlueHost 

קודם כל אסביר בקצרה מה זה בכלל ה CloudFlare  מדובר על העתקת כל המידע באתר שלכם (תכנים, תמונות, סרטונים ועוד) לשרתים אחרים במיקום יותר קרוב לקהל היעד ועל ידי כך מקצרת את זמן הטעינה של הקבצים.

אצל BlueHost  התוכנה הזאת מובנת והיא נמצאת בכל חשבון שאתם פותחים. 

בסרטון הקצר הזה אתם יכולים לראות איך לפהעיל את השרות החינמי הזה.

סיכום חוות דעת על שרתי בלוהוסט

לפני שאני מסכם את הכל בכמה מילים קצרות על בלוהוסט הנה עוד סרטון קצר שקצת מסביר על הטכנולוגיה איתה חברת האחסון עובדת.

ועכשיו נסכם, המחירים של בלוהוסט ביחס לשרתיא חסון בארץ הם הרבה יותר זולים, התמיכה הרבה יותר זמינה וכמובן שמבחינת הטכנולוגיה בגלל הגודל של החברה אני מתקשה להאמין שיש חברון ישראליות שמגיעות לרמה הזאת.

אמנם מדובר על אחסון שיתופי שעל זה כבר הסברתי מבחינת הקצאת משאבים אבל בתקציב של מה שעולה לכם אחסון בארץ אתם יכולים לקנות ריסלר בבלוהוסט ואז לנהל את המשאבים איך שאתם רוצים (אני עובד ככה לפחות). 

מה שאתם מקבלים התמיכה support  הרבה יותר זמין מכל מה שמנסים להראות לכם כאן בארץ אז גם אם לקחתם חבילה ואתם לא יודעים איך להקצות את המשאבים יהיה מי שיעזור לכם עם זה (הם הרבה פעמים עושים עבורכם אם אתם רק מבקשים אבל בכל זאת כדאי שתכירו איך זה עובד ותנסו לבד).

בגדול אם כבר אחסון בחו”ל ביחס לארץ אז בוודאי שכדאי לעשות את זה בחו”ל והחברה הראשונה שאני בודק הם BlueHost  והם בהחלט עומדים בכל הקריטריונים בצורה הטובה ביותר.

הדרכות שהם נתונים אין בכלל חברות ישראליות שנותנות לכם, רק בשביל זה שווה לעבוד איתם.